Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej
Oddział Małopolski

Wydarzenia

Przerwa wakacyjna

Szanowni Państwo,
dziękujemy za zaangażowanie i obecność podczas spotkań oddziału, które odbyły się w mijającym roku akademickim. Kolejne zebranie planujemy jesienią. Tymczasem życzymy odpoczynku w przerwie wakacyjnej i do zobaczenia podczas wrześniowej konferencji.

https://konferencja.ptppd.pl/

Paulina Mikulaścik-Wąsacz
Andrzej Kitrasiewicz
Jakub Droń

Spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPd - 3.04.2022

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na wiosenne spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPd pt. "Interwencja kryzysowa i rola psychoterapii psychodynamicznej w czasie kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie"

Spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPd - 23.01.2022

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie seminaryjno-warsztatowe Małopolskiego Oddziału PTPPd pt. „Wokół wielkościowego self pacjenta - rozważania diagnostyczne i różnicowanie zaburzeń ze spektrum narcyzmu.”

Nowy Zarząd Małopolskiego Oddziału PTPPd

Z przyjemnością pragnę poinformować, iż na ostatnim spotkaniu Oddziału Małopolskiego w dniu 14.11.2021 został wybrany nowy Zarząd, w skład którego weszli: Paulina Mikulaścik-Wąsacz (prezes), Andrzej Kitrasiewicz (w-ce prezes) oraz Jakub Droń (członek zarządu).

Spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPd - 13.06.2021

Serdecznie zapraszam na spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPD, które odbędzie się 13.06 w niedzielę o godz.12.00 na platformie zoom.

Spotkanie online/zoom Małopolskiego Oddziału PTPPd - 21.03.2021

Zapraszamy na spotkanie online/zoom Małopolskiego Oddziału PTPPd, które odbędzie się w niedzielę 21.03.2021 o godz. 12.00. Podczas spotkania Paulina Mikulaścik-Wąsacz zaprezentuje "Dylematy terapeuty psychodynamicznego w pracy z pacjentem określającym się jako osoba transpłciowa". Dodatkowo Karolina Trojanowska przedstawi jak wygląda proces opiniowania w kwestii korekty płci z perspektywy biegłego sądowego.

Spotkanie z prawniczką p. Anną Fiutak - 10.01.21

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prawniczką Panią Agnieszką Fiutak, zorganizowane przez małopolski oddział PTPPd, które odbędzie się 10 stycznia 2021 roku w niedzielę o godz. 16 tej na platformie ZOOM.

18.10.20 - Spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPd

18.10.20 poprzez platformę Zoom członkowie Małopolskiego Oddziału PTPPD spotakli się aby wysłuchać nagrania z wystąpieniem p. Emilii Soroko pt. "Diagnozowanie zaburzeń osobowości w dymensjonalnym modelu ICD-11 z perspektywy psychologicznej". Po wykładzie odbyła się dyskusja oraz rozmowa na temat dalszych planów oddziału.

12.09.2020 - Sympozjum Małopolskiego Oddziału PTPPd

12.09.2020 odbyło się Sympozjum Małopolskiego Oddziału PTPPD w siedzibie Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej przy ul. Zamoyskiego w Krakowie. W sali wykładowej zjawiło się około 50 osób, z uwagi na trwającą pandemię, uczestnicy byli proszeni o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Po oficjalnym rozpoczęciu, wykład wygłosił zaproszony prelegent p. Maciej Wójcik, który przyjechał osobiście z Wrocławia z prezentacją pt. "Nagutki i bezbronny wobec sceny pierwotnej – prezentacja kliniczna kombinacji nerwicy traumatycznej i psychonerwicy w oparciu o koncepcję Otto Fenichela". Następnie zostały wyświetlone kolejne wystąpienia: p. Marzeny Prackiej, p. Kaczmarskiej-Pająk oraz p. Jarosława Polaka i p. Huberta Stockera. Po każdej prezentacji widownia miała możliwość dyskusji z prelegentami poprzez połączenie w aplikacji Zoom.

7.06.2020 - spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPd

7.06.2020 odbyło się spotkanie Małopolskiego Oddziału PTPPD poprzez platformę Zoom z uwagi na trwająca pandemię Covid-19. Członkowie dzielili się refleksjami z pracy z pacjentami podczas trwającej pandemii i rządowych zaleceń ograniczenia kontaktów społecznych, omówiono również dylematy wokół psychoterapii psychodynamicznej prowadzonej w warunkach kwarantanny i reżimu sanitarnego.